Prohlídky cihelny na Vysočině

Pokud hledáte jedinečný zážitek spojený s historií a řemeslným uměním, navštivte naši starou cihelnu v Hříběcí na Vysočině. Komentované prohlídky zrekonstruované staré cihelny v Hříběcí na Vysočině nabízejí fascinující pohled do minulosti stavebního průmyslu a tradic spojených s výrobou cihel.

 

 

Proč navštívit naši cihelnu?

Historie v praxi:
Prohlídka vás zavede do doby, kdy byla výroba cihel klíčovým prvkem stavebnictví. Můžete si prohlédnout staré pece, technologické detaily a získat pohled na proces, jakým cihláři kdysi ručně tvarovali cihly.

Architektonické poklady:
Stavba cihelny s dilatačními spárami, otvory pro zatápění a zachovalým komínem poskytuje jedinečný pohled na architektonické dědictví té doby. Zajímavé detaily odrážejí nejen praktickou stránku výroby, ale i umělecký přístup k navrhování staveb.

Interakce s historií:
Příběhy pamětníků a záznamy o historii cihelny dodávají prohlídce osobní rozměr. Poskytují kontext a vám možnost lépe porozumět, jak vypadala každodenní práce v cihelně.

Přírodní krajina:
Cihelna je obklopena krásným přírodním prostředím s lesy a potokem, což přidává k celkovému zážitku. Místo bylo vybráno s ohledem na dostupnost surovin, a to můžete poznat i při procházce okolím.

Fotogenické momentky:
Unikátní architektura a atmosféra cihelny nabízí skvělé příležitosti pro fotografování. Zachyťte jedinečné momenty a historické detaily, které jinde nenajdete.

 

 

Praktické informace o prohlídkách:

  • Prohlídky jsou vedeny průvodcem s bohatými znalostmi historie cihelny.
  • Návštěvníci mohou vidět různé části cihelny, včetně pecí, komína a dalších zajímavých míst.
  • Doporučujeme rezervaci prohlídky předem.

Přijďte zažít nezapomenutelný pohled do minulosti naší cihelny. Prohlídky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a nabízejí kombinaci historie, kultury a přírodního prostředí. Buďte součástí naší cestovní historie a objevte tajemství cihelny v Hříběcí!

 

 

CENÍK PROHLÍDEK CIHELNY